Hylak forte

Hylak forte

Hylak forte – na podporu trávenia, proti hnačka, zápche, plynatosti

Kvapky Hylak forte liečia bežné tráviace ťažkosti, ktoré nás môžu postihnúť  na cestách, na dovolenke alebo doma. Majú rýchle účinky, a preto sú vhodným sprievodcom naším každodenným životom. Užívajú sa pri problémoch s trávením, pri hnačke alebo zápche, pocitu plnosti, plynatosti, pri zápale slizníc tráviaceho traktu či ako probiotikum pri užívaní antibiotík. Hylak forte má prijateľnú chuť a formu, čo zabezpečuje bezproblémové podávanie, a to aj deťom od dvoch rokov.

Zloženie a účinné látky

Pre správne fungovanie tráviacich procesov v ľudskom tele sú potrebné baktérie, ktoré sú pre nás neškodné, ba až nepostrádateľné. S naším telom žijú v symbióze a v rovnováhe, nachádzajú sa najmä v hrubom čreve a zastupujú tam významnú funkciu – dokončujú proces trávenia, bránia nás pred choroboplodnými zárodkami a produkujú vitamíny. Vonkajšie nepriaznivé vplyvy neustále pôsobia na naše telo a rovnováha v ňom sa naruší napríklad nevhodnou stravou, antibiotikami, infekciou. Výsledkom je zápcha, hnačka, plynatosť.

Zloženie hylaku je jedinečné práve v tom, že obsahuje baktérie bežne vyskytujúce sa v našom organizme, ktoré pomáhajú odstrániť nepríjemné príznaky a prirodzene tak prinavrátiť náš organizmus do pôvodného stavu vnútornej rovnováhy.

Hylak forte obsahuje bezzárodkový roztok metabolitov štyroch druhov  baktérií:

  1. Escherichia coli– kmeň baktérie, ktorý je stálou súčasťou črevnej flóry ľudí. Zabezpečuje správny priebeh tráviacich procesov v čreve a tiež produkuje vitamín B, K.
  2. Streptococcus faecalis – baktéria je taktiež súčasťou tráviaceho traktu, no za istých podmienok rovnako ako E. coli spôsobuje aj niektoré nepríjemné infekcie.
  3. Lactobacillus acidophilus
  4. Lactobacillus helveticus – Lactobacily patria medzi baktérie mliečneho kvasenia a sú taktiež bežnou súčasťou nášho organizmu. Produkujú kyselinu mliečnu, ktorá ničí hnilobné a patogénne baktérie, čím zabezpečuje správnu funkciu čriev.Preto sa používajú ako probiotiká.

Doplnkové zložky: heptahydrát hydrogenfosforečnanu sodného, hydrogénfosforečnan draselný, kyselina mliečna, mliečny cukor, kyselina fosforečná, sorbitan draselný, kyselina citrónová bezvodá, čistená voda

Forma lieku a veľkosť balenia

Hylak forte je vyrábaný vo forme roztoku – kvapiek. Roztok je číry svetlo až tmavožltý s kyslou vôňou. Predáva sa v dvoch veľkostiach balenia – 30 a 100 ml

Ako užívať Hylak forte

Hylak forte možno užívať len podľa odporúčaného dávkovania nachádzajúceho sa na príbalovom letáku. V prípade nejasností kontaktujte svojho lekárnika či lekára. Po vyriešení vašich akútnych problémov sa odporúča znížiť dennú dávku na polovicu. V prípade nadmernej tvorby žalúdočnej kyseliny sa odporúča rozdeliť si dennú dávku na viac ako tri dávky.

Odporúčané dávkovanie:

Dospelí a deti od 12 rokov: 40 – 60 kvapiek vo frekvencii 3-krát denne

Deti od dvoch rokov: 20 – 40 kvapiek vo frekvencii 3-krát denne

Hylak sa užíva pred jedlom alebo  súčasne s jedlom, zapíja sa čistou vodou! Liek nemožno zapíjať mliekom.

Účinky a indikácie

Liek Hylak forte sa užíva pri tráviacich problémoch rôzneho charakteru:

Tráviace problémy – hnačka, zápcha, nafukovanie, problémy spojené s cestovaním a zmenou stravy, problémy zapríčinené s nedostatkom žalúdočnej kyseliny, ťažkosti zapríčinené bakteriálnymi toxínmi, ťažkosti vyskytujúce sa počas liečby žiarením či antibiotikami

Zápalové ťažkosti – liek sa využíva pri problémoch spojených so zápalmi, a to zápal sliznice tenkého čreva, žalúdka. Stav po zápale tenkého čreva spôsobeného salmonelou.

Probiotikum – Hylak je obľúbeným probiotikom pri liečbe antibiotikom, ale aj pri liečbe ožiarením

Ochorenia kože – napríklad ekzém alebo urtikária

Nepoužívajte Hylak forte, ak:

– ste alergickí na ktorúkoľvek zložku tohto lieku, ak ste citliví na laktózu

– ak trpíte akútnou hnačkou sprevádzanou horúčkou a krvou v stolici

Upozornenie na možné nepriaznivé účinky lieku a zvýšenú opatrnosť v prípadoch:

– Ak ste tehotná alebo ak dojčíte je potrebné sa pred samotným užívaním lieku poradiť so svojim lekárom. Výsledky štúdií však nepreukázali nepriaznivý vplyv užívania lieku v tehotenstve.

– Ak užívate lieky zo skupiny antacíd, čo sú lieky na podporu tvorby žalúdočnej kyseliny, mali by ste sa užívaniu lieku Hylak vyhnúť

– Liek Hylak forte sa nesmie užívať spolu s mliekom, pretože hrozí riziko jeho zrážania

Možné vedľajšie účinky

Hylak forte je všeobecne veľmi dobre znášaný liek, avšak tak ako pri iných liekoch aj pri Hylaku je malá pravdepodobnosť výskytu možnch vedľajších účinkov, ktoré môžu byť nasledovné:

– zriedkavo sa môže objaviť precitlivenosť kože a slizníc

– veľmi zriedkavo sa môžu objaviť mierne tráviace ťažkosti

V prípade výskytu ktoréhokoľvek vedľajšieho príznaku liek ďalej neužívajte a obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika.

Ako uchovávať Hylak forte

Liek uchovávajte na miestach, kde je mimo dosahu detí. Nezabúdajte, že liek nesmú užívať deti do dvoch rokov.

Liek uchovávajte mimo priameho slnečného žiarenia pri izbovej teplote, ktorá nepresiahne 25°C

Neužívajte liek po exspiračnej dobe. Takýto liek nevylievajte do odpadových vôd, zneškodnite ho ekologicky a jednoducho – zaneste ho do lekárne, kde ho zadarmo zlikvidujú za vás. Myslite na svoje zdravie aj na prírodu.

Výrobca a pôvod lieku Hylak forte

Hylak forte sa na trhu s liečivami predáva pod značkou Ratiopharm. Túto značku vlastní známa spoločnosť Teva Pharmaceuticals.

Hylak forte vyrába nemecký výrobca  Merckle GmbH.

Dostupnosť lieku Hylak forte

Liek je u spotrebiteľov známy a veľmi obľúbený, preto je aj dobre dostupný vo všetkých kamenných lekárňach i internetových lekárňach.

Problém s dostupnosťou môže však byť vzhľadom na konkrétnu veľkosť balenia, ktorá vám vyhovuje. Preto vám odporúčame využiť služby internetovej predajne liekov, pretože na liek nepotrebujete lekársky predpis a dostupnosť oboch balení je bezproblémová. Pokiaľ užívate Hylak forte pravidelne, odporúča sa kúpa väčšieho a finančne výhodnejšieho balenia.

Postup pri objednávke cez internet

– vyberiete si veľkosť balenia Hylak forte a počet balení

– vyplníte svoje osobné údaje vrátane adresy doručenia zásielky

– zadáte spôsob úhrady a doručenia

– potvrdenie objednávky, prípadne platba a tovar

Skúsenosti zákazníkov a zhodnotenie lieku Hylak forte

Ako sme už spomínali liek je na trhu veľmi obľúbený vďaka svojim širokým účinkom, používa sa proti hnačke i zápche, plynatosti i ako probiotikum. Liek má pestré využitie a určite nesmie chýbať v žiadnej domácej lekárničke. Na tento liek nepotrebujete lekársky predpis. Hylak je u jeho užívateľov znášaný veľmi dobre, bez výskytu vedľajších účinkov. Treba však byť maximálne opatrný pri dávkovaní, ktoré sa nesmie prekročiť a po vyliečení akútneho stavu je potrebné túto dávku znížiť na polovicu. Výhodou je, že liek sa po dohode s lekárom môže používať aj u pacientov detského veku, a to nad dva roky života dieťaťa.

Ak Vás zaujíma viac informácii o bolesti žalúdka a zažívacích problémoch odporúčame rozkliknúť rozsiahly článok TU.